Leather skirt, no?Skórzana spódnica jest dobrą inwestycją. Nawet bardzo dobrą. Wystarczy prosty T-shirt i gotowe.
OK, wszystko fajnie i pięknie. Ale wyobraźcie sobie to:

Leather skirt is a good investment. A very good one. All you need is a tee and you're ready.
OK, it's not what it seems. Imagine this:

Rano wstaję zadowolona, że wiem co założę (że nie spędzę pół godziny stercząc w garderobie!!). Ubieram skórzaną, ołówkową spódnicę, czuję się świetnie, kobieco. Myślę sobie, że to będzie fajny dzień.Wychodzę z domu, oczywiście zakładam sandały na szpilce, trzeba dopełnić look.

In the morning I wake up relieved that I know what to wear (knowing I won't spend the next half hour in my closet wondering what to wear!!). I put on a leather pencil skirt, it feels great, really feminine. I assume this is going to be a great day. I leave home wearing high heeled snadals, a girl needs a total look. 

 Pierwsza przeszkoda pojawia się niespodziewanie szybko. Wsiadanie do samochodu. Spróbuj szybko wsiąść do auta w nierozciągliwej spódnicy. Cud, że nie słychać trrrach! OK, wsiadłam (najpierw tyłek, potem nogi, jak hrabina). Docieram do pracy. A tu schody, schody, siadanie z uczniami na małych krzesełkach, kucanie, próby siadania po turecku. Uff, lekcje minęły. Nogi mnie bolą, sandały wpijają się w lekko spuchnięte stopy. Ale mówię sobie, dla wyglądu trzeba cierpieć. 
Jeszcze tylko zakupy i do domciu. Tak, tylko zakupy! Brak miejsc parkingowych zmusza mnie do zaparkowania na peryferiach miasta. Idę, spódnica mnie grzeje jak kożuch latem, a sandały... szkoda gadać. Zakupy robię po łebkach, byle szybciej, byle do domu!!

I don't have to wait long for the first obstacle. Getting into my car. Try doing it in a non-flexible skirt. I somehow manage to do that without tearing the skirt. OK, I get in (first butt then legs, like a lady). I get to work. And there stairs, stairs, sitting on small dwarf chairs, kneeling. Oh, lessons have passed. My legs hurt, sandals bend into my swollen feet. But I tell myself, no pain no game.
A quick visit to the shops and I'll be back home. Yeah,  a quick visit! No parking space available makes me leave the car on the ouskirts of town. So there I walk, my skirt is like a heater and sandals... needless to say. The shopping is rather fast and not very thorough, the faster the better!!

Wsiadam do auta i traach!, a jednak. Super :) Szew nie wytrzymał tempa. U granic wytrzymałości jadę w końcu do domu. Zabieram siaty, człapię do drzwi próbując stąpać po krzywych kostkach brukowych tak, by nie urazić już obolałych stóp. Wchodzę do domu, w korytarzu zrzucam sandałki razem z siatami i na boso biegnę do garderoby, by i ją zrzucić. Stoję w garderobie w majtkach i koszulce i czuję, że żyję ;)
Moja dobra rada. Skórzana spódnica jest super. Jednak przemyśl zanim założysz ;)

I get into the car and BAM!, the seam doesn't withstand my pace. Feeling exhausted I finally go home. I grab the shopping bags and lumber in the most delicate way possible to prevent my feet from hurting more on the uneven cobblestone. I enter the house where I immediately take off the sandals together with the bags and barefooted rush into my closet to ripp off the skirt. And there I stand in my underwear and a tee and finally feel alive ;)
My good avice. Leather skirt is great. But think before you wear it ;)Dziękuję Ewie i Piotrkowi za udostępnienie pleneru :))

Komentarze

 1. I really adore your leather pencil skirt!

  XX

  http://www.floortjeloves.com
  http://www.facebook.com/floortjeloves

  OdpowiedzUsuń
 2. wyglądasz w niej super, więc nitka + igła w dłoń i napraw spódnicę! czekam na post z nauki cerowania skóry ;) A.M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha ha, już "zacerowana", a paluchy już doszły do siebie! Ale rzeczywiście to była walka 😉

   Usuń
  2. A ja "stara kobieta " mam powyżej kolan i nie ma problemu , w samochodzie można podkasać wyżej , nikt nie widzi. Krótsza zdaje egzamin ! Polecam
   A do szycia niszę do pani w pasażu kina -robi wszystko od artystycznie cerowanych dziur, szycia daszków i leżaków a nawet poszerzała kozaki gdy zgrubiały nogi...

   Usuń
 3. I say OUI OUI OUI, this skirt is gorgeous on you dear, great choice!

  Bisous from France,
  Sand.

  www.taimemode-fashionblog.com

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza