Let's talk Chanel #1

Moją inspiracją dziś jest Gabrielle Chanel, bardziej znana jako Coco Chanel. 
Zrewolucjonizowała modę na początku XX wieku, uwolniła kobiety z gorsetów, dała im małą czarną, ubrała w spodnie, wprowadziła sztuczną biżuterię na salony, długo by jeszcze wymieniać.
 Dlatego zasługuje na to, by opowiedzieć o niej (i moich inspiracjach nią) w kilku częściach. 

My inspiration today is Gabrielle Chanel, more often known as Coco Chanel.
She revolutionized fashion at the beginning of the 20th century, she liberated women from corsets, gave them lbd, dressed them in pants, introduced fake jewelry to the salons, and much more.
That's why, she deserves to be talked about (and my inspirations of her) in more than one post.


Dziś część pierwsza - kostium Chanel.

Today first part - the Chanel suit.Kostium Chanel to klasyk. Prosty żakiet, zapinany na guziki, lekko wcięty w talii, do tego pasująca krótka spódnica. Występuje w wielu wersjach kolorystycznych, jednak to połączenie bieli czerni jest najpiękniejsze. Powstał wiele lat temu, lecz nadal jest piękny i pasuje do współczesnej kobiety.

Chanel suit is a classic. Simple jacket button through with a delicate waistline and a matching short skirt. There are many versions of the suit, but the black and white is which I love the most. It was designed many years ago, but still is beautiful and suits the contemporary woman.

 evolutionofchanelfashion.blogspot.com

Kiedy myślę Chanel, od razu na myśl przychodzi mi wzór w kurzą stopkę (tzw. pepitkę). Bardzo go lubię, choć niektórym może wydawać się dość staromodny. Nie mam w swojej szafie Chanel (dlaczego! ;), ale zobaczcie co w niej znalazłam.

When I think Chanel, the cheerful check pattern (houndstooth check) is what comes to my mind. I like it a lot, though some think it's old-fashioned. I don't have Chanel in my closet (omg!), but look what I've found there.

Moja bardzo luźna interpretacja Chanel, bez Chanel.

My very casual interpretation of Chanel, without Chanel.


Myślę, że wygląda to dość współcześnie.

I think it looks quite contemporary.


Perły, kwintesencja Chanel.

Pearls, the quintessence of Chanel.

Myślę, że czasami dobrze jest zainspirować się kimś wielkim i wprowadzić do swojego życia coś nowego. Jeśli chodzi o styl, wystarczą drobiazgi. Nie trzeba kopiować wszystkiego. Wybierz to, co Ci się spodoba. Moda to zabawa i tylko od Ciebie zależy, co i jak będziesz nosić :)

I think it's good to get inspired by somebody famous and let something new into your life. If it's style, details are simply enough. You don't need to copy everything. You decide what you like. Fashion is fun and it's up to you what and how you're going to wear :)


Comments

Post a Comment