Is marble a marvel?

 Sercem naszego domu jest kuchnia, tam gotujemy, jadamy, a nawet zdarza się nam przyjmować w niej swoich gości (mamy bardzo wyluzowanych gości ;).
 
Zawsze marzyłam o pięknej białej kuchni. I taką też mam, choć zmieniłabym w niej co nieco, ale to temat na zupełnie inny post.
Planując wyspę, która powstała dopiero rok temu, wiedziałam, że ma być biała i ma mieć biały marmurowy blat. No tak, i tu zaczęły się schody..
Po przejrzeniu tysięcy zdjęć wysp kuchennych w internecie, byłam przekonana, że tak się robi. Jednak w Polsce wielu rzeczy się nie robi - podobno blatów marmurowych też nie.
Kosztowało mnie to dużo nerwów, ale w końcu postawiłam na swoim.
Wszystko się robi, tylko trzeba znaleźć odpowiedniego fachowca :)


Kitchen is the heart of our home, we cook, dine, and even have our guests there (our guests are very easygoing ;)


I have always dreamed of a beautiful white kitchen. And I have one, but there are some things I'd like to change, but this is totally different story (for another post).
When planning the island, which btw was built only a year ago, I knew it would be white and have a white marble countertop. Well, and then it all began...
I had seen thousands of kitchen islands on the internet and I thought it was possible.
Well, there are many things that can't be done in Poland, marble countertops are among them, I'm afraid;)
 It took me some time and energy, but finally I put my foot down. Everything's possible, you just need a good contractor :) Naturalny kamień jest piękny. To blat, o który tak walczyłam. I choć nie jest tak jasny, jak planowałam, bardzo mi się podoba.
Wyspa kuchenna spełnia u nas wiele funkcji: jest przede wszystkim stołem, przy którym jemy posiłki, pijemy kawę, lub zwyczajnie rozmawiamy. Jest dodatkowym miejscem do przechowywania sprzętów kuchennych itp., czasami jest też biurkiem, no i zawsze jest miejscem dekoracyjnym, na którym staram się mieć kwiaty lub owoce.


Natural stone is beautiful. It's the countertop I fought for. And though it's not as light as I planned, I like it a lot.

Our kitchen island is multifunctional: first it's our table, where we have our meals, coffee or just talk. It's added some extra storage space and sometimes becomes a work space, too. But always is a place for fresh fruit or flowers.


Moje dekoracje i zapowiadająca wiosnę forsycja z ogrodu rodziców.

My decorations and forsythia from my parents' garden, the sign of the upcoming spring.
  Wszystko utrzymane jest w jasnej kolorystyce.

Everything is in a light color palette.

 Moja wyspa nie jest duża, ze względu na brak miejsca.
Pozostałe szafki w kuchni mają taki sam wzór, inne są blaty.

My island isn't big due to lack of space. 
The rest of the kitchen cupboards have the same fronts, but different countertops.
 Jeśli chodzi o krzesła, wybrałam te w stylu retro, stylizowane na słynne krzesło Army. Pamiętajcie, hokery mają różne wysokości.
Moja wyspa nie jest bardzo wysoka, więc wybrałam te niższe. Są bardzo wygodne.

As far as the chairs go, I chose retro, Army-chair style.
Remember, bar stools have different heights.
My island isn't very high, so I took the shorter ones. They're very comfy.

 blowupdesign.pl Zobaczcie inne ciekawe krzesła, które znalazłam. Są w różnym stylu, żeby zaspokoić wszystkie gusty (mój ostatnio bardzo się zmienia i lubię także nowoczesne wnętrza).

Take a look at some other chairs I found. They're different styles, to meet all your tastes (my has been evolving lately and now I like modern interiors, too).

decolab24.pl


 
 all4home.pl
allegro.plcubeonline.pl

Wyspa kuchenna to naprawdę świetne rozwiązanie. Może być punktem centralnym kuchni, na którym jest płyta gazowa, zlewozmywak, miejsce do jedzenia.
 U mnie udało się zrobić taką małą wysepkę, ale i tak bardzo mi się podoba.

Kitchen island is a great thing. It may be the central point of your kitchen, where you may place the cooker, sink and dinning area.
I only managed to built a small one, but even so I like it a lot.

Comments

Post a Comment