Hair issues

Wiem, że pisałam już o swoich włosach i to w dość optymistycznym tonie (czytaj tutaj). Niestety jestem kobietą i wcale nie przeczę stereotypom, jestem zmienna... w kwestii swojego wyglądu. Czasem się z nim godzę i jakoś leci, ale czasem przychodzi kryzys i wtedy szukam swojej "nowej drogi" ;) 

I know I wrote about my hair and it was quite positive (read here). Well, I'm a woman and I'm a true stereotype - I'm volatile as it comes to my looks. Sometimes I just go with the flow and feel reconciled with what I have, and sometimes I feel it's not me anymore and seek my own new way :)





Ostatnio wróciła sprawa włosów. Oklapły i są bez wyrazu. Kiedy ścięłam ostatnio włosy na loba (long bob - brzmi dziwnie, wiem;) myślałam, że to jest to, moja fryzura na lata. Nie trwało to długo... Hmm i znów o nich myślę.
Są kobiety, które pozostają wierne swojej fryzurze. Ja czuję się jak podlotek, który nadal szuka swojego stylu. A chciałabym się już ustatkować :)

Lately I've been thinking about my hair again. It's flat and lifeless. When I last had my hair cut (it was lob), I thought, wow, this is it, a haircut for years. Well, it didn't last long.
And there I go again.
There are women who remain faithful to their hairstyle. I feel like a bobbysoxer who's still looking for her own style. And would like to settle down :)

Issue #1

Czy długie podatne i rozwiane włosy są atrybutem dziewczyny, a kobiety już nie? Czy to nadal uchodzi? Może powinny być bardziej ułożone, przemyślane, grzeczne? Czy może nie ma zasad w tej kwestii?

Is long wavy and wind-blown hair a girl's or a woman's attribute? Is it still OK in your 30s? Perhaps it should be better thought out, well groomed and sleek? Are there such rules?

Issue #2

Czy dbanie o włosy musi być takie upierdliwe? Dlaczego nie umiem sobie "zrobić" włosów jak robi to fryzjer? Czy jestem skazana na to, by w towarzystwie zrobionych jak Alexis  Carrington Colby czuć, że się nie postarałam? (czytaj tutaj)

Does it have to be such a pain in the ass to take care of your hair? Why is it impossible to get the perfect look without a hairstylist? Am I going to be doomed to failure when accompanied by women like Alexis Carrington Colby? (read here)


Issue #3

Skąd masz wiedzieć jak będziesz wyglądać kiedy obetniesz włosy na krótko? Jak ukryjesz niefortunne ścięcie? Jaką czapkę kupisz, żeby nie było zbyt gorąco ;)

How to foresee what I'm going to look like after having my hair cut short? How to hide the unfortunate haircut? What hat will do?

Issue #4

Jak dojść do tej idealnej fryzury, która będzie TWOJA? Chyba, że to w ogóle niemożliwe? Może przez całe życie trzeba będzie eksperymentować? Czy to dobrze czy źle?

How to get that perfect hairstyle which you feel is YOURS? Is it even possible? Will some of us have to experiment with hair for the rest of our lives? Is it good or bad?

Czy Wy też szukacie?

Are you still looking?

Comments

  1. po co szukać fryzury na lata? również w kwestii włosów nie warto wybiegać w przyszłość. odradzam jedynie laserowe usunięcie włosów z głowy .... ;)

    ReplyDelete

Post a Comment