1940s vibes

Sukienka/Dress - New Look
Buty/Shoes - DeeZee
Torebka/Bag - ZARA

Nie wydaje Wam się, że ta stylizacja ma w sobie coś z lat 40-tych? No tak, sukienka szmizjerka, do tego sandały na wysokim koturnie i platformie. Wszystko w takim klimacie, a jednak dość współcześnie (z pewnością ze względu na długość sukienki). Nic w przyrodzie nie ginie, jak to mówią, i tak samo jest z modą. To, co było modne kiedyś, pojawia się kilka lat później i znów staje się hitem. Moim źródłem inspiracji jest na pewno moda od lat 40-tych do lat 70-tych, z elementami z lat 80-tych (elementami, bo niektóre pomysły z lat 80-tych są idealne raczej na bal przebierańców lub co gorsza na Halloween!).
I tak,  z lat 40-tych wybieram kobiece sukienki typu szmizjerka i fajne upięcia włosów.
Lata 50-te to zdecydowanie ukochane przeze mnie sukienki w stylu new look, taliowane z obszerną spódnicą. Trapezowe sukienki i spodnie typu capri to moje ulubione pomysły z lat 60-tych. Lata 70-te to spodnie dzwony, koszule z wiązaniem pod szyją i zwiewne długie suknie, aaa i plus duże okulary! Z lat 80-tych oversize'owe marynarki.
Oto moje ulubione motywy modowe, które od wielu lat są wykorzystywane przez projektantów. A czy Wy macie swoje ulubione motywy? Czy poprzednie dekady inspirują Wasz styl ubierania się?

Don't you think this looks a bit 1940s? Well, a shirtdress and platform sandals, everything in the 1940s vibes but with a modern twist (I guess because of the lenght of the dress). Nothing gets lost in nature, as they say, and it's the same with fashion. What used to be trendy back then, makes a big come back after years. My source of inspiration is for sure the fashion of the 1940s up to 1970s, with some elements form 1980s (just bits and pieces really, 1980s are a great source for fancy dress parties and for Halloween!).
And so, the 1940s were great for shirtdresses and nice hairstyles. The 1950s I love due to the feminine new look dresses, waisted and with a full skirt. A-line dresses and capri pants are my fave items from the 1960s. The 1970s give me flared pants, tie-neck blouses and long airy dresses, ah and big sunglasses. Oversize jackets are the bits from the 1980s.
These are my beloved fashion motives, which have been used by the designers for years. And you, do you have your favorite ones? Do the past decades inspire the way you dress?

Comments

  1. Tak, rzeczywiście teraz do mody wracają dawne lata. Ja także kocham ubierać się w szmizjerki oraz buty na obcasie. Uważam, że jest to piękne połączenie a na tobie wygląda idealnie. ❤️

    ReplyDelete

Post a Comment