Our living room on Christmas

Zapraszam Was w "podróż" po naszym salonie w świątecznej oprawie.

Take a tour of my living room in a Christmas entourage.


Na ścianach sztukaterie, których Wam jeszcze nie pokazywałam.
Zrobiliśmy je sami, na dwóch ścianach.

On the walls you can see mouldings which I haven't shown you yet. 
We made them on our own on two walls.
 




Co roku myślę o tym, by zrobić choinkę w designerskim stylu, a kończę na tym, że wieszam wszystko co mam. Tegoroczna choinka to też dzieło moich obydwu(!) dzieci, więc czasami niektóre ozdoby wiszą w dziwnych miejscach ;) 

Every year I think about having a stylish designer tree and I end up putting on it all the decorations we own. This year my both(!) kiddos were helping me decorate the tree so some of the ornaments might seem to be located in strange positions ;)



Lampa "Pająk", o którą już wiele osób mnie pytało. Występuje w wielu kolorach i konfiguracjach. Lubię ją także dlatego, że można ją fajnie świątecznie "ubrać". 

The Spider lamp which a number of people have been asking me about. It's available in many colors and sets. I like it also because it's so easy to decorate for holidays.



Chciałam by wnętrze naszego salonu było nowoczesne z lekkim nowojorskim sznytem. Nie wiem czy mi się udało. Jest prosto, ale też przytulnie. Elementem czekającym na wymianę jest stolik kawowy, ale to jeszcze musi poczekać. 

I wanted our living room to be modern but with a New-Yorkish vibe. I don't know if I got it. It's simple but cozy and I love it. One element needs to be replaced, the coffee table, but this has to wait.


Jedna ze ścian została pomalowana na kolor turkusowy, pozostałe są białe.

One of the walls has been painted turquoise, the rest is white.


Zdecydowałam, że główną dekorację stołu będą stanowiły świeczniki "nie do pary" i gałązki świerku w wazonie. Dość nietypowo, ale myślę, że w połączeniu ze srebrnymi gwiazdkami rozsypanymi na grafitowym obrusie, świetnie pasują jako świąteczna dekoracja.

I decided to make the centerpiece out of odd candlesticks and some spruce twigs in a vase. 
Quite unusual but I think that together with the small silver stars scattered on the charcoal-gray tablecloth it makes a nice holiday decoration. 


 Zdjęcia z zeszłorocznych świąt oraz gdy Majki jeszcze z nami nie było.

Last Christmas photos and one from the times when Maja wasn't with us yet.






Muszę przyznać, że to mój ulubiony kącik. 
Choinka w tle, kubek z ciepłą herbatą w ręce i cała rodzina na jednej kanapie, 
a na ekranie świąteczny film :)

Podzieliłam się z Wami moim salonem, mam nadzieję, że Wam się podobało...

I must admit this is my fave nook.
The Christmas tree in the background, a cup of tea in hand, the whole family on one couch and on the screen a Christmas movie :)

I shared my living room with you, hope you liked it...

Comments