Basics

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o tym, co odkryłam niedawno. A mianowicie, czego brakuje w mojej szafie! Jak już zapewne wiecie, moja szafa jest bardzo kolorowa, pełna niepraktycznych ubrań, gdzie góra nie pasuje do dołu (dlatego pewnie sukienki to zawsze mój wybór nr 1!). 

Mam naprawdę bardzo dużo ubrań, ale jest jedna rzecz, której w mojej szafie brakuje (tzn. są, ale w niewielkiej ilości). A są to, ubrania typu basic! Aż wstyd się przyznać, ale tak jest. Jak sama nazwa wskazuje powinny być podstawą każdej (kobiecej) szafy! A ja mam po 10 kolorowych koszul, topów, swetrów, a brakuje mi podstawowych monochromatycznych topów, które można zestawić praktycznie z wszystkim! Doszłam do wniosku, że brakuje mi ich, ponieważ nie potrafię ich kupować... W sklepach jest tego tyle, że nie potrafię się na nic zdecydować. Kończy się więc tym, że nie kupuję ich wcale. A jeśli już, to bardzo przypadkowo, bo na przykład było w przystępnej cenie.

Dziś przygotowałam Wam więc listę basiców, które każda z nas powinna mieć w swojej szafie:

 

Biały T-shirt

To jest must-have! Niełatwo jest kupić ten idealny (ze względu na krój, dekolt, materiał). Warto zwrócić oczywiście uwagę na krój (moim zdaniem lekko luźny), ale także na skład materiału. Ważne, żeby ciało w nim oddychało (co w sztucznych materiałach jest wręcz niemożliwe).

Massimo Dutti

Czarny top

 Tak się składa, że taki czarny top na szerokich ramiączkach mam i jest to jedna z rzeczy, które w chwili kryzysu (ubraniowego!) ratuje mi tyłek. Taki top pasuje do wszystkiego! Najlepiej, żeby był wykonany z jedwabiu lub przyjemnej w dotyku wiskozy. Dodaje stylizacjom eleganckiego sznytu, takiej niewymuszonej klasy.

 

H&M

 Biała koszula

W sumie białych koszul w każdej szafie powinno być kilka... Na lato lniana, luźna; na pozostałe sezony biała bawełniana lub z tzw. popeliny - klasyczna o lekko męskim kroju; no i w końcu biała jedwabna lub choćby przypominająca jedwab potrzebna na bardziej eleganckie okazje.

 

so-me.pl

  

Mango 

 

Promod


 Monochromatyczny top

Każda z nas wie, w jakim kolorze dobrze się czuje, bo na przykład pięknie gra z kolorem naszych oczu lub odcieniem karnacji. Innym powodem wyboru koloru może być zwyczajnie kolorystyka większości naszej garderoby. Moje kolory to szary, khaki, granat, ale to bardzo subiektywny wybór.

Taki top łatwo zestawić z wzorzystą spódnicą czy spodniami, gdy np. chcemy uniknąć tak oczywistego koloru jakim byłaby tutaj biel.

 

H&M

 

H&M


H&M

Wiem, że to wszystko może wydawać się nudne, ale wierzcie mi to wszystko bardzo ułatwia życie! Poranne wybory staną się zdecydowanie prostsze. Warto zainwestować w 'basiki', po to by ułatwić sobie życie, a jednocześnie uporządkować naszą, często chaotyczną, garderobę!

 

 

Comments