Bedroom styling


 Nie wiem, czy to przez lockdown, czy może z własnej winy, mam ostatnio spore problemy zdrowotne (z kręgosłupem!), a co za tym idzie ciągle czuję się zmęczona. Postanowiłam więc zadbać o higienę snu. Najpierw wymieniliśmy materac. Wybraliśmy materac dwustronny, z jednej strony jest piankowy-twardy, z drugiej sprężynowy-średniotwardy. (Pamiętajcie, że powinno się obracać materac co 3-4 miesiące). Wymieniłam też poduszki. Ja właściwie mogę spać tylko na wznak, prawie na płasko. U mnie poduszka wyprofilowana się nie sprawdziła. Od dawna niestety nie mogę spać na brzuchu (kiedyś to była moja pozycja nr 1, teraz nie ma takiej opcji).

Po tej zmianie, zaczęło mi świtać w głowie, że powinnam zadbać nie tylko o sam sen, ale i o otoczenie, które po tylu latach już mi się bardzo opatrzyło. 

Not really sure if it's the lockdown or it's me to blame but I've had some pretty serious health issues (with my spine!), but I've been feeling tired all the time. That's why I decided to take care of my sleep hygiene. Fisrt we bough a new mattress. We've chosen a flippable one, one side is hard foam, and the other is interior-sprung semi-hard. (remember to flip you mattressevery 3-4 months). I also got new pillows. Actually I've been able to sleep flat on my back, that's why an orthopedic pillow is out of the question in my case. I haven't been able to sleep on my belly for a very long time (this used to be my number one position).

Having done the changes, I had more ideas budding in my head for what I can do with the surrounding, whcih I must admit had become kinda dull after all these years. Nasza sypialnia nigdy nie była "kompletem". Każdy mebel był z innej parafii i nadal tak zostało. Lubię określać ten styl jako eklektyczny, gdyż jest połączeniem nowych i starych elementów. Łóżko, biały stolik nocny, komoda i lustro to Ikea, reszta to meble starsze niż nasz dom. Dodatki to zbieranina przedmiotów zbieranych latami. Myślę, że inspiracją do takiego miksu były wnętrza paryskich mieszkań, które znalazłam na vogue.fr.

Our bedroom has never been a part of a set. Each piece comes from different sets. I love to call my bedroom eclectic, as it's a mix of old and new. Bed, white night stand, dresser and mirror are from IKEA, the rest of the furniture is older thatn our house! The accessories are a collection of pieces collected over the years. I think my biggesr inspiration for this interior where Parisian apartements I found on vogie.fr.
 Ponieważ łóżko ma kolor pudrowego różu, stwierdziłam, że kolorowa pościel byłaby przesadą. Postanowiłam kupić białą pościel i to był strzał w 10! Śpi się w niej cudownie (bawełna satynowa), no i pięknie się prezentuje. Co do pościeli, muszę wam powiedzieć, że jest wiele rodzajów. Niedawno przyjaciółka oświeciła mnie, że istnieje np. coś takiego jak pościel hotelowa (jeśli ktokolwiek był kiedyś na wakacjach i dobrze mu się spało w tamtejszej pościeli, zapewne była to pościel hotelowa - splot w pasy). 

Since the bed is powder pink, I decided a patterned bedding would be too much. So I've gone for a white one and it was the right choice. It feels so good to sleep in (satin cotton) and looks so sleek. When it comes to bedding, there are a number of kinds. I got to know from my friend there's something like a hotel kind of bedding (if any of you's been in a hotel and loved sleeping there, it must have been a hotel bedding - striped weaved).  


Uwielbiam wieczorem kłaść się w naszej "nowej" starej sypialni. Jest w niej bardzo przytulnie (co jest dużą zasługą lamp nocnych, które dają ciepłe światło z boków, nie z sufitu). Bardzo chciałabym mieć w sypialni wykładzinę lub duży dywan na podłodze, jednak mój mąż jest alergikiem, a mamy kota..., więc ten pomysł na razie nie wchodzi w grę. 

Pamiętajcie, sypialnia ma być waszym azylem, w którym możecie odpocząć, który da wam wytchnienie i nacieszy oko. 

It's my fave time of the day when I lie down in our new old bedroom. It's so cozy (thanks to the table lamps spreading the light from the sides not the ceiling). I would love to have a carpet or a big rug on the floor but since my husband is alergic, and we have a cat..., well this is not an option.

Remember, your bedroom should be your sanctuary, where you can get some rest, bring repieve and will please the eye.


Comments

  1. Fajnie wygląda ta Twoja szafka pod łóżko :) Wygląda jak z PRL haha

    ReplyDelete
    Replies
    1. Bo to jest PRL i tak właśnie miała wyglądać ;))))) Dzięki!

      Delete

Post a Comment