5 tips on how to survive November

Czyż listopad nie wydaje Wam się najtrudniejszym miesiącem? Po wakacjach letnich nie ma już nawet śladu, a do świąt jeszcze trochę zostało... Jest szaro, zimno i co by nie powiedzieć, nijako.
Jeśli czujecie to samo co ja, postanowiłam się z Wami podzielić kilkoma dobrymi radami, które sprawią, że czas szybciej zleci...:) i ani sie obejrzycie będzie świąteczny grudzień!

Do you ever feel November is the hardest month to survive? After summer vacation there's not even a trace and Christmas is still to wait for... It's grayish, cold and a bit dully.
If you feel the same way as me, take a look at my 5 tips on how to go through November to get to Christmas quicker than you can imagine...:)


#1

Dobry serial / Good TV seriesPolecam z początkiem listopada wkręcić się w jakiś dobry serial. W moim przypadku MadMen, one and only ;) Ostatnio jednak słyszałam, że Narcos i Stranger things są świetne! Jednak pamiętajcie, żeby dozować je sobie powoli, nie wszystkie odcinki od razu, pierwszego dnia!

I suggest you get involved in some good tv series at the beginning of the month. For me it's MadMen, one and only ;) But I heard Narcos and Stranger things are good ones! But remember not to watch everything at once, just stay cool and watch one episode a day!


#2

Świąteczny nastrój w domu / Have a holiday homeZacznij wprowadzać w domu drobne świąteczne akcenty. Zaczęłabym od lampek, tu i tam, gdzieniegdzie. Takie błyskotki luźno rzucone na komodę czy karnisz spowodują, że dom staje się bardziej przytulny i zwyczajnie śliczny :)

Start decorating your home with some small holiday decor. I'd start with Christmas lights, here and there. Such sparkles thrown casually on the drawers or on the curtain rack will make your house more homey and simply pretty :)


 #3

Przygotuj się! / Get prepared!Nie pozwól by 24 grudnia zastał Cię z ręką wiecie gdzie, jeśli chodzi o prezenty. Dlatego zacznijcie kupować prezenty już teraz, no dobra, jeśli nie kupować, to choć zaplanować. Jak się czymś człowiek zajmuje, czas szybciej płynie. Kupno/Planowanie prezentów dla najbliższych, bez presji czasu, jest dość przyjemną czynnością! A tym samym w grudzień wkroczycie bez obawy, że nie zdążycie kupić wszystkiego na święta!

Don't let Christmas baffle you when it comes to presents. Thus, start buying them now, or at least, plan them. When you're occupied, time flies. Buying/Planning the gifts, under no time pressure, can be a pleasant thing to do! And at the same time this will save you the anxiety before Christmas!


 #4

Dogadzaj sobie ile wlezie! / Pamper yourself!Wiem wiem, trzeba się odchudzać itp, itd. Ale nie musi to być nic tuczącego! Kup sobie herbatę o jakimś nieziemskim smaku, parz ją sobie wieczorem, gdy w domu cisza i się tym delektuj. W grę wchodzą też suszone owoce, nasiona, itp. A jeśli lubisz gotować czy piec, wyżyj się na tym polu. A co, raz się żyje!

I know I know, you need to slim down, etc. But it doesn't have to be anything fattening! Buy yourself  tea of some heavenly taste, make it when it's quiet at home and relish it. You can also go for dried fruit, seeds, etc. And if you like to bake or cook, do domething about it. You only live once!


#5

Baw się! / Play!Ponieważ dni są krótkie, a wieczory bardzo długie, postanowiłam, że będę się bawić z dziećmi w wygłupianie się :) Wiem, że brzmi idiotycznie, ale zabawa jest świetna. Śmiejemy się do rozpuku, biegamy po domu, budujemy namioty i zwyczajnie zapominamy, że jest listopad :)

Since the days are short and the evenings are veeryy long, I decided to have fun with the kiddos goofing around :) I know it sounds silly but it's great fun. We laugh, run around the house, build forts and we just forget it's Novemeber :) 

_________________________
photos 1-4 via pinterest.com

Comments