Tropical bedroomPunktem wyjściowym był tutaj ten przepiękny żyrandol, który właścicielka pokoju miała wcześniej i chciała go zachować. Ponieważ jest bardzo kolorowy i w określonym stylu, musiałam wymyślić coś, co pozwoli go trochę stonować, ale jednocześnie stworzyć wokół niego przytulne wnętrze.
Postanowiłam, że będzie to pokój w tropikalnym stylu. Na głównej ścianie została położona wzorzysta tapeta, która kolorami nawiązuje do kolorów na lampie. Na tle ściany stanęło duże łoże.
Pozostałe ściany zostały pomalowane na biało, na ich tle zaplanowałam drewniane półki na książki, ramki ze zdjęciami, duże lustro. By nie przesłodzić, dodałam też elementy wiklinowe, takie jak wiszący fotel czy kosz na poduchy. Oczywiście w każdym wnętrzu powinno się znaleźć miejsce na zieleń :)
Wszystko utrzymane jest w lekkim, bardzo przytulnym stylu, idealnym dla młodej dziewczyny. Mam nadzieję, że Wam się podoba! Gdy ktoś prosi mnie o zrobienie takiej tablicy, zawsze biorę pod uwagę elementy, które właściciel chciałby zachować. Sama, gdy zmieniam wnętrza w swoim domu, nigdy nie zaczynam od nowa, zawsze jest coś co musi zostać. Moja w tym głowa, by wszystko do siebie pasowało i się podobało :)

The starting point here was this beautiful chandelier which the owner of the room had owned and wanted to keep. Since it's quite flamboyant I had to do something to tone it down a bit and at the same time create a cozy interior around it. 
I decided to make a tropical style bedroom. The main wall was covered with a printed wallpaper which bears the colors of the chandelier. On the wall I put a big double bed.
The rest of the room was painted white and decorated with wooden bookshelves, photo frames and a big mirror. Not to go too sweet, I added some wicker such as hanging chair and a basket for pillows. And of course there's always room for something green :)
Everything here is kept in an airy and cozy style, perfect for a young girl. I hope you like it!
Whenever someone asks me to make a moodboard for them I need to figure out how to incorporate the items the owners wouldn't like to lose. Me, when I redo my interiors and it happens a lot, I never start from scratch, there's always something which HAS to stay. And it's my job to make it work and look good :)

Comments

  1. Fajne połaczenie tropików z rustykalnym klimatem :)

    ReplyDelete

Post a Comment