Pairing what's odd

Dzisiaj chciałam Was zachęcić do łączenia ze sobą rzeczy, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Wiem, że wśród Was (lub nie?) jest wielu zwolenników dobierania rzeczy, które stanowią komplet. Rozumiem, jest to bezpieczne, wprowadza ład. Poza tym, każdy ma prawo do swojego smaku.
Ja chciałabym Was skłonić do podjęcia ryzyka. Dobieranie bardzo różnych od siebie przedmiotów bywa trudne. Wiem, bo cały czas próbuję, czasami z różnym skutkiem, ale tak długo nad tym chodzę, aż osiągnę pożądany efekt.

Today I wanted to encourage you to pair things that at first sight you think are too odd to go well together. I know that there are (or not?) some of you who are not quite fond of the idea. I understand, it's safe, sets bring order to the interior. And of course, everyone has the right to their own aesthetic.

I wanted to induce you to take the risk. Pairing very different objects can be hard. I know since I try doing it all the time, sometimes with poor result, and only finish when I achieve the perfect one.


                         Światowe trendy w urządzaniu wnętrz już od kilku lat to właśnie meble
                                              i dodatki z "różną historią" (przeczytaj o tym :)
Proponuję byście zaczęli małymi kroczkami, np. od dobierania do siebie różnych ramek do zdjęć. Tania i dość przyjemna lekcja. Zobaczcie sami.
Złota ramka (zdjęcia 1 i 2) totalnie w innym stylu, a jednak gdyby jej nie było, byłoby zbyt monochromatycznie. Czarna ramka nawiązuje do czarnych uchwytów, a biała do koloru mebla.
Podobnie jest na pozostałych zdjęciach.
Niby wszystko z innej parafii, a jednak staramy się by był jakiś wspólny mianownik.
Myślę, że łączenie na pozór niepasujących do siebie przedmiotów to świetna zabawa i wprowadza ciekawy klimat :)
A wy co sądzicie?

World interior design trends are clear - take risk and pair odd things, in brief (read here :)  
I suggest you start with small steps, like matching different photo frames.
Cheap and pleasant lesson. Take a look up here.
The gold frame (pic 1 and 2) is in a totally different style and color but thanks to that we avoid here a too monochromatic look. The black frame refers to the black knobs, and the white one to the color of the drawers. The same situation can be seen in the other photos.
All the items are odd, but they have something like a common denominator.
I think pairing different things is great fun and brings drama to the interiors :)
What do you think? 

P.S. Już wkrótce post #2, tym razem gotowe pary "nie-od-pary" 

P.S. Pretty soon post #2 about pairing what's odd.

Comments