Tiles tiles tiles!

Mody na wszelakie rzeczy przychodzą i odchodzą, dlatego tak trudno podjąć ważne (i kosztowne!) decyzje dotyczące urządzenia domu. Między innymi jest to decyzja jakie płytki do łazienki... Oj, pamiętam tą wewnętrzną walkę (które, które, które???!) Znów przyjdzie mi stanąć w obliczu takiej decyzji w przypadku drugiej łazienki, która na razie zionie pustką. 
Obecnie jestem na etapie uwielbienia płytek w stylu hiszpańskim (marokańskim - różnie nazywają) i myślę, że już tak zostanie... 

Fashions come and go that's why it's so hard to make important (and costly!) decisions when it comes to your home making. One of these decisions is the tiles to your bathroom... Omg, I remember this internal struggle (which ones, which ones????!) I will face it again when we will finally make our second bathroom (now it's hollow and sad).
Currently I'm loving morrocan style tiles and I guess the fascination will prevail... 
Uświadomiłam to sobie, że od dziecka zachwycałam się starymi płytkami napotkanymi w starych kamienicach i domach, w których właściciele mieli tyle rozumu, by ich nie usunąć. Byłam dzieckiem, a jednak po głowie krążyły mi myśli, czy byłoby możliwe odkucie takich płytek bez szwanku... Spryciula!
Oczywiście fajnie byłoby mieć płytki z historią, jednak teraz nie jest to konieczne. Istnieje obecnie wiele modeli, które świetnie je zastąpią.

I realized that I have been loving old-fahioned tiles seen in old houses, whose owners were wise enough not to get rid of them, since I was a child. I was little but the only thing that came rattling over my head was 'is it possible to take down the tiles without smashing them... Shrewd!
Obviously, it would be great to have the old original tiles but now it's not the only option. There are lots of tiles which could do the job.


Wybór płytek w tym dość ozdobnym stylu może niektórym wydawać się ryzykowny, jednak nie musi taki być. Uważam, że idealną parą dla takiej podłogi (bo głównie tam je widzę) są białe klasyczne płytki na ścianach (tutaj idealne są podłużne płytki w stylu metro). Meble i dodatki pozostawmy dość neutralne i mamy łazienkę ideał.

Choosing tiles in this quite ornamental style doesn't have to be risky (or tacky). I think a perfect match (and balance) would be white oblong metro tiles. Let's leave the furniture and other decor rather neutral and there you have a perfect bathroom.


Komentarze