Carrie Bradshaw's thing...

Piękna garderoba jest z pewnością obiektem marzeń każdej z nas.
 Niestety, nie każda może sobie na to pozwolić, czy to ze względu na brak miejsca, czy brak środków czy z innych powodów. 
Jestem szczęśliwą posiadaczką garderoby (czyt. osobnego pomieszczenia przeznaczonego na ubrania), ale uczucia mam mieszane. Jest zbyt mała, zbyt zagracona (przecież tam nikt nie widzi ;) i wymaga jeszcze trochę pracy, by była fajna. 
Dlatego dziś wspaniałe garderoby, moja po skończonej pracy.

All of us dream of a beautiful walk-in closet.
Unfortunately, not all can have it because of lack of space, money or other reasons.
I am a happy owner of a walk-in (i.e. additional space for clothes), but I have mixed feelings. It's too small, too cluttered (nobody walks in there ;) and it needs some work to be OK.
 Hence, today some stunning closets, mine after the makeover.


Ok, pomarzyć można...

Oto kilka wskazówek jak zadbać o to pomieszczenie...

OK, dreaming aside...

Here are some tips how to take care of the room/place...


#1

Postaraj się by garderoba była rzeczywiście Twoja (choć oczywiście wskazane byłoby zostawić kilka wieszaków Twojemu mężczyźnie ;). Chodzi o światło - jarzeniówki wykluczone!!! Lampa powinna dawać ciepłe światło, w którym wyglądasz jak człowiek, nie jak smerf ;) lolDo your best to make it your own space (though it would be good to leave several hangers to your man ;) I mean the lighting - fluorescent is out of the question! It should be warm light which makes you look like a human, not a smurf ;) lol


#2

Umieść w niej duże lustro, tak byś mogła przejrzeć się w całości!

indebleu.net

Have a big mirror installed so that you could see your whole self.


#3

Wieszaj ubrania na wieszakach (a przynajmniej większość). 
W ten sposób nie gniotą się i wyciągasz je nie rujnując starannie ułożonych "stosików". 
Czytając o garderobach natknęłam się na sposób segregowania ubrań pomagający określić, które rzeczy nosisz często, a które nie zostały ruszone od miesięcy. 
Zawiąż wstążkę na drążku, z jednej strony odwieszaj ubrania, które założyłaś (zakładasz), z drugiej niech wiszą te, których jeszcze nie założyłaś i nie założysz. Po miesiącu, po tej drugiej stronie zostaną ubrania, których zapewne nie ruszyłaś od roku ;)

whowhatwhere.com

Hang your clothes on hangers (or at least most of them).
This way they don't get crumpled and you don't ruin the perfect little piles.
When reading about wardrobes I found out about a method helping you to get rid of clothes you never wear. Tie a ribbon on the rack and on one side hang the clothes you wear (have worn) and on the other leave the ones you don't/won't wear. After a month you see which of them are useless.


#4

Zrób miejsce na swoje szpilki, ładnie wyglądają i łatwiej je wtedy dobrać do stroju. 
Pamiętaj, takie szafy na szpilki mają gwiazdy, my spróbujmy wygospodarować choć małą półkę.

decorpad.com
Make some room for your heels, they look nice and it's easier to match them to your outfits. Remember, such shoe closets belong to celebrities, so let's try to find at least a shelf.


#5

Dodaj swoje akcenty - miejsce na biżuterię czy przedmioty, które sprawią, że będziesz się w niej czuła dobrze np. dywanik lub wykładzinę (gołe stopy na zimnej podłodze zniechęcają!)

blog.comfree.com

Add some personal touch - jewelry or accents which make you feel good in there, e.g. a rug or a carpet (standing barefooted on cold floor puts off!).


Nie jestem perfekcyjną panią domu ;) więc nie mam rad, jak zaprowadzić porządek w Twojej szafie czy garderobie. Chciałam Cię zainspirować do tego, byś zamieniała swój dom/mieszkanie w Twój własny raj na ziemi.
 A jeśli któraś z Was właśnie popadła w depresję, to przepraszam :)
Na pocieszenie, moja też tak nie wygląda!

I'm not a perfect housewife ;) so you won't find any tips on how to keep it clean. I just wanted to inspire you to make your house/apartment your own heaven on earth.
And if any of you got depressed, I'm sorry :)
If it makes you feel better, mine doesn't look like that either!

Komentarze

  1. Piękne garderoby...marzenie :-) Niestety mam za mały dom. Popadłam przez Ciebie depresję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Amazing walk-in closets! Love the first one!
    http://fashion-soup.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz